Haber

Süleyman Soylu’dan tepki: Belediye başkanları seçim gecesi Türkiye’yi yanılttı

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili seçimlerinde halk kararını verdi.

28. Dönem Milletvekilleri belirlenirken, adayların gerekli çoğunluğu sağlayamaması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tipe bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet İttifakı Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük farkla karşı oy kullanması, sosyal medyada çeşitli provokatif paylaşımları da beraberinde getirdi.

“Kılıçdaroğlu bugün Cumhurbaşkanı ilan edilecek”

Öte yandan seçim gecelerinde ellerinde yanlış verilerle sık sık ortaya çıkan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi birinci aldığını öne süren Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun görüntüleri ilk günden beri gündemde.

İmamoğlu, yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “13.Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu bugün Cumhurbaşkanı olarak açıklanacak.”söz konusu.

Ardından seçmenin bu yolu tercih etmediği belirlendi.

“‘Kazandık’ diyerek milleti yanılttılar”

28 Mayıs seçim çalışmaları başlarken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber canlı yayınında seçimlerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunuyor.

Soylu, İmamoğlu ve Yavaş’a tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

Bakanlık olarak seçim öncesi, seçim esnası ve seçim sonunda güvenlik önlemlerimiz var. Bir siyasi parti yöneticisi, belediye ileri gelenleri çıkıp ‘Kazandık’ diyerek milleti yanılttı.

Belki de Türkiye’de başka olayların olması için bir tetikleme mekanizması ortaya koyuyorlar. Sandıklar sayılıyor, her sandıkta CHP’li yetkililer ve diğer bileşenler var. Ortada ıslak imzalı tutanaklar var.

balya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu